جانسون برای تصمیم گیری درباره برگزیت منتظر نتیجه انتخابات آمریکاست

به گزارش بهترین وبلاگ، سفیر سابق انگلیس در اتحادیه اروپا بر این عقیده است که جانسون برای تصمیم گیری درباره چگونگی ادامه مذاکرات برگزیت منتظر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوده و پیروزی ترامپ آمادگی لندن برای انصراف از توافق با بروکسل را افزایش می دهد.

جانسون برای تصمیم گیری درباره برگزیت منتظر نتیجه انتخابات آمریکاست

به گزارش گروه بین الملل بهترین وبلاگ، هفته نامه آبزرور انگلیس به نقل از ایوان راجرز، سفیر سابق این کشور در اتحادیه اروپا نوشت: بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس می خواهد قبل از تصمیم گیری درباره اینکه چه رویکردی در مذاکرات با اتحادیه اروپا درباره توافق تجاری آینده اتخاذ کند ابتدا منتظر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در 3 نوامبر (13 آبان) برگزار می گردد بماند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی بهترین وبلاگ بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش انتخاب مجدد دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا آمادگی جانسون برای انصراف از توافق با اتحادیه اروپا را افزایش می دهد.

به گفته راجرز در کشورهای اروپایی این اعتقاد وجود دارد خروج انگلیس از بازار داخلی اروپا بدون توافق تجاری در صورت پیروزی جو بایدن ، نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا خطر بسیار بزرگی را برای جانسون به همراه خواهد داشت.

راجرز از سال 2013 تا اوایل سال 2017 سفیر انگلیس در اتحادیه اروپا بود و حدود 6 ماه بعد از برگزاری همه پرسی برگزیت به دلیل اختلاف نظر با ترزا می، نخست وزیر سابق انگلیس از سمت خود استعفا داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی بهترین وبلاگ بخوانید. (کلیک کنید)

به گزارش آبزرور، راجرز بعد از کناره گیری از این سمت همچنان در ارتباط منظم با مقامات بلند پایه اتحادیه اروپا باقی ماند.

به گزارش این نشریه انگلیسی، توافق تجاری با اتحادیه اروپا برای جانسون تنها به عنوان دومین راهکار خوب مطرح است. بر این اساس جانسون روی پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری حساب می نماید تا بتواند به سرعت یک توافق تجاری بین لندن و واشنگتن را منعقد کند.

به اعتقاد راجرز اگر بایدن در انتخابات پیروز گردد اوضاع متفاوت به نظر می رسد. بایدن مصمم است مناسبات آمریکا با اتحادیه اروپا که در دوران ترامپ آسیب سختی دیده است را دوباره بهبود بخشد. ورود بایدن به کاخ سفید احتمالا به ضرر رابطه ویژه بین لندن و واشنگتن خواهد بود.

زمان به سرعت می گذرد و مذاکرات درباره دستیابی به توافقی تجاری بین انگلیس و اتحادیه اروپا هنوز به نتیجه ای نرسیده است. در خاتمه امسال میلادی دوران گذار انگلیس که در آن لندن همچنان به قواعد اروپایی پایبند بوده و جزو اتحادیه گمرکی و بازار داخلی این اتحادیه است به خاتمه می رسد و اگر توافقی تجاری بین طرفین صورت نگیرد مجدداً هرج و مرجی ایجاد می گردد که به اقتصاد طرفین به شدت آسیب می رساند.

جانسون اخیرا اتحادیه اروپا را در مذاکرات برگزیت شدیدا تحت فشار قرار داده و اعلام نموده که اگر اروپا خواسته های انگلیس در توافق تجاری را برآورده نکند مذاکرات در این باره را متوقف خواهد نمود.

وی همچنین چندی پیش طرح بحث برانگیز اصلاح توافق برگزیت را به مجلس آورد که خشم مقام های اتحادیه اروپا را برانگیخت.

اخیراً هیچ یک از طرفین نخواستند از خواسته های خود در این مذاکرات کوتاه بیایند و این منجر به بن بستی در این مذاکرات شده است. با این حال روز پنج شنبه برای انجام مذاکرات روزانه در این باره توافقاتی انجام شد. به اعتقاد اتحادیه اروپا این مذاکرات می تواند تا اواسط نوامبر ادامه یابد و بعد از آن باید توافقی انجام گردد تا مجلس ها زمان کافی برای تصویب آن را داشته باشند..

انگلیس اولین توافق تجاری برای دوران بعد از برگزیت را روز آدینه با ژاپن منعقد کرد.

اتحادیه اروپا و انگلیس همچنان درباره موضوعات مهم در مذاکرات از جمله مسئله ماهیگیری و شرایط رقابتی با هم اختلاف نظر دارند.

لندن و بروکسل پس از خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز 31 ژانویه امسال میلادی (11 بهمن 98) گفتگوهای دوجانبه بر سر آینده روابط خود را شروع کردند؛ اما به گفته مقامات هر دو طرف تا به حال چندین دور مذاکرات در این باره برای دستیابی به یک توافق به هیچ نتیجه ای نرسیده است..

دوران انتقالی برگزیت بنا بر توافق صورت گرفته تا خاتمه امسال ادامه خواهد داشت و انگلیس به شدت با تمدید دوران گذار مخالف است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جانسون برای تصمیم گیری درباره برگزیت منتظر نتیجه انتخابات آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون برای تصمیم گیری درباره برگزیت منتظر نتیجه انتخابات آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید