دانشجویان دانشگاه شریف به روسیه اعزام می شوند، اساتید برای فرصت مطالعاتی بین 9ماه تا یک سال می روند

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه تعاملات بین المللی خوبی انجام داده ایم، گفت: در 3 ماه تابستان امسال دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه برای گذراندن برنامه های کارآموزی به دانشگاه های کشور روسیه اعزام می شوند.

دانشجویان دانشگاه شریف به روسیه اعزام می شوند، اساتید برای فرصت مطالعاتی بین 9ماه تا یک سال می روند

محمود فتوحی فیروز آباد رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران با بیان اینکه بین المللی سازی دانشگاه از برنامه های اولویت دار این دانشگاه است،گفت: پردیس بین المللی دانشگاه شریف در کیش در سال تحصیلی جدید فعالیت هایش را در تعاملات علمی با کشورهای همسایه بیشتر خواهد نمود تا محیط و شرایط لازم برای ورود دانشجویان خارجی مهیا گردد.

وی اضافه کرد: دانشگاه صنعتی شریف به نسبت دیگر مراکز علمی و دانشگاه ها تعداد دانشجویان خارجی کم تری دارد چراکه از نظر ما صرفا جذب دانشجو از کشورهای دیگر به تنهایی کافی نیست و باید دانشجویان خارجی از کیفیت علمی مناسبی برخوردار باشند.

فتوحی توضیح داد: یکی از برنامه های بین المللی سازی دانشگاه جذب دانشجو از کشورهای خارجی است که البته فعالیت های دیگری نیز در قالب کارهای علمی و پژوهشی انجام می دهیم اما تعاملات دانشجویی با دیگر دانشگاه ها در قالب فرصت های مطالعاتی در قالب کارآموزی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در حال اجرا است.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف درباره فرصت های مطالعاتی اساتید دانشگاهی گفت: در حال حاضر اعضای هیئت علمی و اساتید این دانشگاه در قالب فرصت مطالعاتی بین 9 ماه تا یک سال به کشورهای خارجی می روند از طرفی بسیاری از اساتید ما در قالب همکاری با دیگر کشورها ارتباطات خوبی دارند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دانشجویان دانشگاه شریف به روسیه اعزام می شوند، اساتید برای فرصت مطالعاتی بین 9ماه تا یک سال می روند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان دانشگاه شریف به روسیه اعزام می شوند، اساتید برای فرصت مطالعاتی بین 9ماه تا یک سال می روند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید