ساعتی تا سرانجام مهلت شکایت های انتخاباتی در افغانستان؛ 13 هزار مورد ثبت شد

به گزارش بهترین وبلاگ، تیم های انتخاباتی ثبات و همگرایی و دولت ساز با نزدیک شدن به انتها زمان ثبت شکایت، بیش از 13 هزار مورد را در کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان به ثبت رساندند.

ساعتی تا سرانجام مهلت شکایت های انتخاباتی در افغانستان؛ 13 هزار مورد ثبت شد

به گزارش دفتر منطقه ای بهترین وبلاگ، منابع خبری در افغانستان گفته اند که با نزدیک شدن به سرانجام مهلت اعتراض های انتخاباتی، تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله 13 هزار شکایت ثبت رسانده است و تیم دولت ساز به رهبری اشرف غنی نیز بیش از 3 هزار شکایت را مطرح نموده است.

قطب الدین رویدار یکی از اعضای کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان به اسپوتنیک گفت که تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله تا کنون بیش از 10 هزار شکایت را ثبت نموده است.

مهلت سه روزه پس از اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان برای ثبت شکایات امروز چهارشنبه به سرانجام می رسد.

آمریکا و اتحادیه اروپا از کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان خواسته اند تا کار را بطور شفاف و حرفه ای انجام دهد.

کمیسیون انتخابات افغانستان نتایج ابتدایی ریاست جمهوری این کشور را یکشنبه هفته جاری بیان کرد.

براساس نتایج منتشرشده توسط کمیسیون انتخابات، اشرف غنی 50.64 درصد از مجموع آرا را کسب نموده و پس از وی نیز عبدالله عبدالله 39.52 درصد آرا را اخذ نموده است.

سخنگوی بنیاد انتخابات شفاف افغانستان با اشاره به آمار شکایات انتخاباتی گفت که با توجه به حجم شکایات و عملکرد ضعیف کمیسیون انتخابات این احتمال وجود دارد که انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم برود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ساعتی تا سرانجام مهلت شکایت های انتخاباتی در افغانستان؛ 13 هزار مورد ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعتی تا سرانجام مهلت شکایت های انتخاباتی در افغانستان؛ 13 هزار مورد ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید