استن لی پدر ابرقهرمانان مارول درگذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از هالیوود ریپورتر، استن لی مارتین لیبر یا به اختصار استن لی، نویسنده، ویراستار و ناشر مجله های کمیک مارول، بازیگر، تهیه کننده و مجری آمریکایی ساعاتی پیش در لس آنجلس آمریکا درگذشت.

استن لی پدر ابرقهرمانان مارول درگذشت

لی خالق مجموعه ای از مهم ترین و شناخته شده ترین کاراکترهای ابرقهرمان است که دهه ها دنیای کتاب های کمیک و در سال های اخیر نبض سینمای دنیا را در اختیار داشته اند. از معروف ترین شخصیت های که مستقیما یا با یاری ذهن خلاق او جان یافته اند می توان به مرد عنکبوتی، هالک، ثور، مرد آهنی، مردان ایکس، پلنگ سیاه و چهار شگفت انگیز اشاره نمود.

استن لی کار حرفه ای خود را از سال 1939 به عنوان دستیار در مجله کمیک تایملی شروع کرد؛ نشریه ای که سال ها بعد در اوایل دهه 60 به مارول تغییر نام داد. او در طول این سال ها به سردبیری و ریاست این مجموعه رسید و به همراهی بزرگان دیگری چون جک کربی، استیو دیتکو و لری لیبر برخی از مهم ترین ابرقهرمانان دنیای کمیک را خلق کرد. این شخصیت ها بعدها با ورود مارول به دنیای سینما و خلق دنیای سینمایی مارول تا فراسوی مرزها پیش رفتند و به یکی از پول سازترین ژانرهای صنعت سینما بدل شدند.

استن لی در هنگام مرگ 95 سال سن داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استن لی پدر ابرقهرمانان مارول درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استن لی پدر ابرقهرمانان مارول درگذشت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید