26 روز هوای مطلوب تهران در آبان

آبان ماه سال جاری در حالی به سرانجام رسید که تهرانی ها در این بازه زمانی 26 روز هوای مطلوب تنفس کردند.

26 روز هوای مطلوب تهران در آبان

به گزارش خبرنگاران، هر چند که روزهای پایانی آبان ماه سال جاری هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس نهاده شد ولی آنالیز آمار کیفیت هوانشان می دهد که دومین ماه پاییز سال جاری کیفیت هوای تهران شرایط به نسبت خوبی داشت. بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی آبان ماه سال جاری پایتخت نشینان 4 روز هوای پاک، 22 روز هوای سالم و 4 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس تنفس کردند.

البته پیش از این احد وظیفه -مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی- در گفت و گو با خبرنگاران درباره علت بهبود کیفیت هوای تهران طی آبان ماه سال جاری نسبت به دوره مشابه در سال گذشته اظهار نموده بود که قطعا بهبود کیفیت هوای تهران در روزهای اخیر ناشی از اثرات شرایط جوی است چون فراوری آلاینده ها و منابع آلاینده کم نشده است.

باید به این نکته اشاره نمود که آبان ماه سال گذشته بیش از دو سوم ماه، هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. در این بازه زمانی هوای پایتخت 23 روز ناسالم برای گروه های حساس، یک روز ناسالم برای همه گروه ها و تنها 6 روز سالم بود.

هر چند که در آبان ماه سال 95 تعداد روزهای سالم نسبت به سال 96 بیشتر و تعداد روزهای ناسالم کمتر شده بود ولی با این وجود همچنان پایتخت نشینان کیفیت هوای مطلوبی تنفس نکردند. در آبان 95 نیز هوای تهران 14 روز در شرایط سالم، 13 روز ناسالم برای گروه های حساس و 3 روز ناسالم برای همه گروه ها بود. در آبان ماه سال 94 نیز کیفیت هوا در تهران به ترتیب دو روز پاک، 19 روز سالم و 9 روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "26 روز هوای مطلوب تهران در آبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "26 روز هوای مطلوب تهران در آبان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید