سینما روباز بوشهر افتتاح شد

به گزارش بهترین وبلاگ، خبرنگاران/بوشهر سینما روباز انجمن سینمای جوان بوشهر بنام هنرمند سرشناس بوشهری، داریوش غریب زاده با حضور شماری از هنرمندان و مدیران فرهنگی افتتاح شد.

سینما روباز بوشهر افتتاح شد

به همت انجمن سینمای جوانان استان بوشهر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر سینما روباز بوشهر پس از 40 سال با ظرفیت هفتاد نفر در محل انجمن سینمای جوان افتتاح شد.

فاطمه کرمپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در این آیین با قدردانی از انجمن سینمای جوان بوشهر در احداث سینمای روز باز گفت: سینما به عنوان ابزاری کارآمد در دنیا توانسته جریانات بسیاری را در جامعه رقم بزند که بوشهر با پیشینه منحصر به فردش در فراوری فیلم کوتاه و سابقه دیرینه در امر سالن داری و اکران فیلم توانسته در کشور طلایه دار در این حوزه باشد.

عبدالرحمن برزگر مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهرهم با ارائه گزارش مالی و عمرانی احداث سینما روباز گفت: برای ساخت سینمای روباز انجمن سینمای جوان، 210 میلیون تومان هزینه شد که این هزینه ها شامل خرید تجهیزات و فعالیت های عمرانی بود که از اعتبارات استانی در سال 1400 تامین خواهد شد.

برزگر افزود: مدیریت فرهنگی سخت تر از کار فرهنگی است، از این رو مدیران فرهنگ و هنر می بایست شرایط فراوری محتوا را برای هنرمندان فراهم سازند تا زمینه ای برای رشد و بالندگی در جامعه منجر گردد.

وی با قدردانی از اتاق بازرگانی و حضورآقای غلامی دبیر اجرایی این بنگاه مالی گفت: بخش خصوصی می تواند از ظرفیت های بسیار خوب هنرمندان استفاده نمایند.

برزگر خاطر نشان کرد: به پاس چهار دهه فعالیت در عرصه آموزش و فراوری فیلم کوتاه در ایران این سینما را با افتخار به نام داریوش غریب زاده نامگذاری کردیم.

رئیس انجمن سینمای جوان بوشهر گفت: وقتی پیشنهاد نامگذاری سینمای روباز بوشهر را بنام داریوش غریب زاده مطرح کردم با استقبال بسیار خوب مدیران انجمن سینمای جوان در کشور رو به رو شد.

وی اعلام کرد: افتتاح این سینما پس از چهار دهه وقفه در بوشهر حاصل همدلی، دوستی و رفاقت هنرمندان بوشهری است و داریوش غریب زاده نماینده همه پیشکسوتان و هنرمندان انجمن سینمای جوان بوشهر است که این سینما بنام ایشان نامگذاری شد.

رئیس انجمن سینمای جوان بوشهر اضافه نمود: به زودی موزه عکس و فیلم و استودیو دیجیتال انجمن سینمای جوان بوشهر هم راه اندازی خواهد شد.

داریوش غریب زاده هنرمند بوشهری در این مراسم با قدردانی از انجمن سینمای جوان بوشهر برای راه اندازی سینمای روباز گفت: بنده شایسته این محبت نبودم که سینما روباز بوشهر بنام بنده نامگذاری گردد، انجمن سینمای جوان بوشهر چهره های بزرگی را به عرصه هنر ایران تقدیم نموده و افتخار می کنم با این هنرمندان کار کردم.

وی اضافه نمود: فیلم کوتاه ماهیتی معنوی و صمیمانه دارد و جواهری بود که اجازه نداد به سمت فیلم بلند بروم.

این هنرمند بوشهری افزود: فیلم کوتاه قالب خاصی است، پول و معروفیت ندارد اما حس خوبی به سازنده آن می دهد.

در ادامه، بخشی از مستند فیلم زاغی عشق سینما ساخته میثم فرهومند و آریو انصاری، مستند سازی بخشی از پروژه دیدار با بوشهر تصویر و تدوین رضا حسین پور و بعلاوه فیلم کوتاه و ماندگار سکار اثر داریوش غریب زاده اکران شد.

در این برنامه از هنرمندان گروه فرهنگی، هنری هومهر به سرپرست مهدی جلالی که اجراهای مختلفی را در آلمان، لهستان و ترکیه داشتند تقدیر شد. گروه فرهنگی، هنری هومهر در 4 سال اخیر به دعوت مراکز فرهنگی و سفارتخانه های آلمان، لهستان و ترکیه اجراهای هنری، آیینی مختلفی در شهرهای کشورهای مذکور داشته است.

افتتاح کارگاه موسیقی نونوا به سرپرستی علی احمدی از دیگر برنامه ها بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سینما روباز بوشهر افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینما روباز بوشهر افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید