مدارس را شبیه آدم های کور و گُنگ پرورش دادیم، اجرای 4 ویژه برنامه

به گزارش بهترین وبلاگ، سید محمد بطحایی صبح پنجشنبه در گردهمایی بزرگ فرهنگیان در نوشهر با اشاره به خانواده یک میلیون و 700 هزار نفری آموزش و پرورش در کشور و گرامیداشت فرارسیدن سال تحصیلی جدید گفت: مدارس برای میزبانی از بیش از 14 میلیون دانش آموز مهیا گردیده است و وقت آن رسیده تا عصا را از زیربغل مدیریت مدارس برداریم.

مدارس را شبیه آدم های کور و گُنگ پرورش دادیم، اجرای 4 ویژه برنامه

وی با بیان اینکه ایران جزو معدود کشورهایی است که باید به پیشینه کهن تمدنی خود ببالد و سابقه آموزش و پرورش رسمی آن به بیش 100 سال می رسد گفت: بعد از انقلاب اسلامی شتاب کیفی و کیفی آموزش و پرورش بیشتر شد و میزان دانش آموزان واجب التعلیم مقطع ابتدایی به مرز 100 درصد رسیده است و در بسیاری از مناطق کلاس درس را با یک دانش آموز تشکیل داده ایم.

بطحایی یادآور شد: میزان دسترسی دانش آموزان دختر به آموزش همانند پسران گردیده است و بیش از دو سوم نیروی انسانی در آموزش و پرورش مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر دارند.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: علیرغم دستاوردهای کمی و کیفی، قطار آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت در مسیر حرکت با موانع و پیچیدگی های مزمن روبرو است.

وی معیشت معلمان، مسائل فضای آموزشی، فضاهای پرورشی و تربیت بدنی و غیره را از جمله مسائل برشمرد و گفت: حقوق و مزایای آموزش و پرورش شامل 99 درصد بودجه های استانی است و این بخش از جمله دغدغه ها است.

وزیر آموزش و پرورش با اظهار اینکه آموزش و پرورش دارای ظرفیت ها و استعدادهای زیادی برای عبور از مسائل پیچیده است گفت: تازمانیکه مدرسه و مدیریت آن،در اولویت قرار نگیرد شاهد تحول نخواهیم بود، از این رو موضوع مدرسه محوری باید صندلی خود را پیدا کند و این امر یکی از مهمترین سیاست های آموزش و پرورش در دولت دوازدهم است.

وی از اجرای چهار برنامه به صورت سراسری در مدارس اطلاع داد و گفت: سنجش صلاحیت ها و شایستگی مدیران مدارس و اعطای گواهینامه های رتبه های بالاتر، وسعت دامنه انتخاب مدیران، پایش و سنجش مدارس نسبت به موقعیت های قبلی در متغییرهای گوناگون طی بازه های زمانی سه ماهه و یکساله و تفویض اختیار به مدارس چهاربرنامه ای است که امسال اجرا می گردد.

بطحایی با بیان اینکه مدارس را همانند آدم های کور و گنگ پرورش داده ایم گفت: مدارس ما مملو از کارشناسان خبره و برجسته هستند و باید اجازه دهیم تا مدارس روی پای خود بایستند و به تدریج باید عصا را از زیر بغل مدیریت مدارس خارج کنیم.

وی تغییر در مسیر برای حل مسئله را مهمترین برنامه وزارت آموزش و پرورش در دولت دوازدهم بیان نمود و گفت: این درحالی که باید مقاومت برابر تغییر را از بین ببریم و بشکنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: از مهرماه امسال دو ساعت از برنامه درسی در اختیار مدارس و معلم گذاشته می گردد و مدیران، شورای مدرسه و معلم باید متناسب با نیازهای منطقه محتوای آموزشی تهیه کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مدارس را شبیه آدم های کور و گُنگ پرورش دادیم، اجرای 4 ویژه برنامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس را شبیه آدم های کور و گُنگ پرورش دادیم، اجرای 4 ویژه برنامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید