لزوم همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و مردمی برای حل مشکل آب خراسان رضوی

رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه این استان یکی از بحرانی ترین استان ها در موضوع آب است ضروری است تمامی دستگاه های اجرایی، نظارتی و مردمی استان پای کار باشند.

لزوم همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و مردمی برای حل مشکل آب خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار از ، سعید برزویی رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی در شانزدهمین جلسه شورای اسلامی خراسان رضوی گفت: موضوع آب یکی از موضوعات و مسائل جدی ومهم استان است و باید با نگاه کارشناسی، دقیق و همراه با آینده نگری و برنامه ریزی این مساله پیگیری گردد.

او توضیح داد: متاسفانه در گذشته موضوع آب را درست مدیریت نکردیم و سیاست های آبی کاملا اشتباه را دنبال کردیم و در موضوعاتی که باید کاملا تخصصی و کارشناسانه عمل می کردیم کم کاری وسیاسی کاری اجرا شده است.

رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی گفت: بابت سیاست های غلطی که در گذشته در حوزه های مختلف اجرا شده، خسارات سنگینی به مردم و کشور تحمیل شد و در کشور ما رسم نیست کسی جوابگو باشد یا محاکمه و بازخواست گردد.

برزویی اضافه نمود: اگر درست عمل می کردیم چرا باید خراسان با این همه منابع آبی بحران آب داشته باشد؟ چه قدر از روان آب ها و سیلاب ها هدر رفته؟ چه قدر برداشت غیر مجاز و غیر اصولی در استان داشته ایم؟ چه قدر آب از مرز های ما خارج شده و ما نتوانستیم آن ها را مهار کنیم؟

او توضیح داد: سد ها و بند های خاکی بر مبنای فشار ها و رابطه های سیاسی و بر روی رودخانه هایی با دِبی پایین ساخته می گردد و بعد برای آبگیری آن هزار نوع مشکل پدید می آید.

رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی گفت: همچنین بند های خاکی و قنات ها روستا های ما رها شده اند و در این سال ها فکری به حال نگهداری، لایروبی و تغذیه سفره های آن ها نکرده ایم.

محمد علایی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی نیز گفت: اگر مدیران آبی استان بتوانند اهداف مدیریتی خود را با شورا ها هماهنگ نمایند پیروز خواهند بود، زیرا ما باور داریم که اعضای شورای استان نمایندگان مردم هستند و ما وظیفه قانونی و شرعی خود می دانیم که به خواسته های به حق آنان پاسخ دهیم.

او توضیح داد: اگر پیوند و ارتباط خوبی میان مردم و مدیران برقرار نگردد اقدامات و دستاورد ها به خوبی در جامعه منعکس نشده و مردم از آن بی اطلاع می مانند که این می تواند موجب نارضایتی های بعدی آنان گردد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: در نظر نگرفتن پیوست های اجتماعی در طرح های استان و تصمیم گیری مدیران پشت در های بسته نتیجه ای جز شکست در آینده را به دنبال نخواهد داشت.

علایی با بیان اینکه اگر ما بحران آب را کنترل نکنیم به طور یقین آن بحران ما را مدیریت خواهد نمود اضافه نمود: به همین منظور، طرح سازگاری با کم آبی در استان تدوین و به زودی اجرایی خواهد شد همچنین با توجه به فرو نشست آب های زیرزمینی در دشت مشهد طرح مدونی برای مدیریت سیلاب ها تدوین شده است.

او با تاکید بر برنامه داشتن مدیران برای رسیدن به اهداف مجموعه خود توضیح داد: مدیران نباید با افعال آینده در جلسات و با مردم صحبت نمایند بلکه باید اقداماتی نیز انجام داده باشند و آن ها را به موقع به مردم اطلاع رسانی نمایند.

/ ز.م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "لزوم همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و مردمی برای حل مشکل آب خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و مردمی برای حل مشکل آب خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید